Dziś jest czwartek, 29.10.2020, imieniny Euzebii, Wiloletty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Emerytów Odnowa » Aktualności » Uroczystość z okazji Dnia Seniora

Uroczystość z okazji Dnia Seniora

Uroczystość z okazji Dnia Seniora

Dnia 19.10.2017 r. seniorzy ze Stowarzyszenia Emerytów i rencistów w Malanowie po raz kolejny spotkali się w restauracji Vena, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ustanowiony 14.12.1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne.

 Znów jesieni przyszła pora, z nią jak zwykle Dzień Seniora. W kim się jeszcze plącze dusza, ten na Dzień Seniora rusza. Przyjemności mamy tu co chwila, klub seniora życie nam umila. Nie bójmy się jesieni – ona złota jest, przed nami jeszcze życie, nie bójmy się jej więc”. Tymi słowami Zofia Szczepaniak - Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Malanowie powitała zaproszonych gości, a byli nimi: Mariusz Seńko – Starosta Powiatu Tureckiego, Ryszard Bartosik - poseł na sejm RP, Zofia Gruszczyńska – radna powiatu Tureckiego, Andrzej Toms – przewodniczący Rady Gminy Malanów, Sławomir Prentczyński – wójt gminy, Agnieszka Mozio – dyrektor Gminnego Przedszkola w Malanowie, Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie, Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.

Zaproszeni goście życzyli naszym Seniorom pięknych chwil jesieni życia i zdrowia, składając kwiaty na ręce pani prezes.

Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie pod opieką Elżbiety Bartosik oraz zespół taneczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Malanowie prowadzony przez Ewę Stelmaszak. Całość dopełnił występ gawędziarki ze Sompolna – Janiny Bednarskiej.

Pani prezes tradycyjnym kwiatkiem przyjęła do stowarzyszenia nowych członków.

Lampką szampana wzniesiono toast na cześć seniorów śpiewając sto lat, po czym zaproszono obecnych na uroczysty poczęstunek, a DJ Adrian Paruszewki sprawił, że tańcom i uciechom nie było końca. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Seniorzy podziękowali zarządowi za zorganizowanie spotkania, a restauracji Vena za udostępnienie lokalu i miłą obsługę.

Uroczystość współfinansowana była przez Gminę Malanów.

 Jadwiga Czerniak

GALERIA

 


Pozostałe aktualności