Dziś jest czwartek, 29.10.2020, imieniny Euzebii, Wiloletty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Emerytów Odnowa » Aktualności » 10 LAT STOWARZYSZENIA EMERYTÓW W MALANOWIE

10 LAT STOWARZYSZENIA EMERYTÓW W MALANOWIE

10 LAT STOWARZYSZENIA EMERYTÓW W MALANOWIE

Z okazji jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia Emerytów w Malanowie w dniu 16 października 2018 r. w restauracji „Vena” odbyła się uroczystość. Oprócz członków udział wzięli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się:

- Ireneusz Augustyniak reprezentujący posła RP pana Ryszarda Bartosika,

- Mariusz Seńko – starosta Powiatu Tureckiego,

- Sławomir Prentczyński - wójt Gminy Malanów,

- Andrzej Toms – przewodniczący Rady Gminy,

- Marzanna Szczap – skarbnik gminy,

- Zofia Gruszczyńska – radna powiatowa,

- Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej,

- Agnieszka Mozio – dyrektor Przedszkola w Malanowie,

- Marcin Zaworski – ksiądz prefekt parafii w Malanowie,

- Krystyna Sobczak – prezesa Stowarzyszenia Nadzieja,

- Jerzy Nycek – sołtys wsi Malanów.

Uroczystość otworzyła prezes Stowarzyszenia pani Zofia Szczepaniak witając i dziękując wszystkim za przybycie. W swoim przemówieniu przede wszystkim podziękowała swoim członkom za wspaniałą i owocną współpracę. Przypomniała historię organizacji i wspomniała tych, którzy na zawsze opuścili szeregi stowarzyszenia. W dalszej części głos zabrali goście. Dziękując za miłe słowa, kwiaty i prezenty pani prezes nie kryła wzruszenia.

Stowarzyszenie powstało 22.10. 2008 r., posiada osobowość prawną, obecnie liczy 117 członków. Są to seniorki i seniorzy całej gminy Malanów. Potrzeba wspólnego spędzenia wolnego czasu, angażowanie się w życie wsi, gminy jak również pielęgnowanie rodzimych tradycji zdecydowało przed dziesięciu laty o powstaniu stowarzyszenia. Do najważniejszych form działalności należy m. in.: organizowanie spotkań integracyjnych w gronie członków i przyjaciół stowarzyszenia, spotkań okolicznościowych, współpraca z Przedszkolem w Malanowie oraz krzewienie kultury i tradycji. Organizowane są również wycieczki krajoznawczo-turystyczne, na które nie brakuje chętnych. W spotkaniach często uczestniczy zespół Tradycja, którego część członków należy do naszego Stowarzyszenia. Cele i zadania organizacji nie byłyby w pełni zrealizowane gdyby nie wsparcie i pomoc finansowa Urzędu Gminy w Malanowie. Dotacje przydzielane przez urząd po części pokrywają koszty naszych spotkań – pozostałe to środki własne organizacji.

W ostatnich latach stowarzyszenie współpracowało ze Starostwem Powiatowym w Turku. Radna powiatowa pani Zofia Gruszczyńska jest promotorem naszej organizacji w starostwie. To dzięki niej otrzymywaliśmy dofinansowania do imprez w latach 2016 – 2018 w ramach kultywowania tradycji naszego regionu.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Malanowie przygotowane przez panie: E. Stelmaszak i K. Tomczyk. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki i wiersze nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania niepodległości, przeplatane tańcami. W wykonaniu zespołu Tradycja usłyszeliśmy wiele piosenek.

Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek: obiad, tort, kawa, po czym DJ Adrian Paruszewski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Stowarzyszenie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości – restauracji Vena oraz sponsorom.     

                                                                                                                                                                     J. Czerniak

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności