Dziś jest czwartek, 29.10.2020, imieniny Euzebii, Wiloletty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Emerytów Odnowa » Aktualności » Noc Świętojańska 2015

Noc Świętojańska 2015

Noc Świętojańska 2015

Rada Sołecka sołectwa Malanów zorganizowała w dniu 21 czerwca 2015 roku imprezę pod nazwą „Noc Świętojańska”. Ze względu na brak ciepłej, bezdeszczowej pogody imprezę zorganizowano na placu przy restauracji „Domal”.

Przybyłych mieszkańców sołectwa, zaproszonych gości, członków Stowarzyszenia Emerytów powitała pani Zofia Szczepaniak. Program artystyczny przygotowały dzieci z przedszkola i zespół „Tradycja”. Dzieci razem z zespołem „Tradycja” zaśpiewały wspólnie kilka piosenek ludowych.

Następnie dzieci pod opieką pani wychowawczyni Barbary Klimek wykonały kilka ludowych tańców w bardzo kolorowych strojach. Występy dzieci bardzo się podobały, otrzymały duże brawa. Za udział w występach zostały nagrodzone tabliczką czekolady i cukierkami.

Panie z zespołu wraz z kapelą wykonały kilka piosenek biesiadnych.

Następnie pani Zofia Szczepaniak zaprosiła wszystkich zebranych na ciepłą grochówkę, pieczoną kiełbaskę i herbatę.

Po zjedzeniu posiłku rozpoczęła się zabawa taneczna. W blasku zachodzącego słońca kapela z zespołu „Tradycja” poprosiła zebranych o wyjście na zewnątrz Sali, aby dokonać obrzędu „topienia wianków”. Strażacy z OSP Malanów przygotowali na tę okoliczność mały zbiornik brezentowy napełniony wodą i do niego były wrzucane bardzo kolorowe, różnego rodzaju wianki. Zespół śpiewał wesołe piosenki. Po powrocie do Sali rozpoczęła się wspólna zabawa do której zapraszał wesoło muzyk. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Gorące podziękowania składamy dzieciom z przedszkola i ich rodzicom, pani nauczycielce za poświęcony czas w przygotowaniu dzieci do występów, zespołowi „Tradycja”, firmie PPHU Sylwii Dopieralskiej-Stefaniak za udostępnienie lokalu i przygotowaniu posiłku, pracownikom CKiS w Malanowie za przygotowanie plakatów oraz członkom Stowarzyszenia Emerytów za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Koszty imprezy sfinansowano w całości z funduszu sołeckiego wsi Malanów.

MM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności