Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Emerytów » Aktualności » Impreza „Pożegnanie zimy” 24 marca 2015 roku.

Impreza „Pożegnanie zimy” 24 marca 2015 roku.

Impreza „Pożegnanie zimy”  24 marca 2015 roku.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 w lokalu Przedszkola Gminnego w Malanowie. Dzieci sześcioletnie z grupy V przedstawiły inscenizacje o tematyce zimy i nadchodzącej wiosny. Inscenizacje obejrzały dzieci z wszystkich grup wiekowych i zaproszeni goście ze Stowarzyszenia Emerytów w osobach: Zofia Szczepaniak, Bronisława Woźniak, Marianna i Józef Mrugasowie, Stanisława Przybył.

Inscenizacja była bardzo dobrze przygotowana przez panią Barbarę Klimek, dzieci w kolorowych przebraniach bardzo wiernie odtworzyły poszczególne postacie i zwierzęta występujące w tej inscenizacji. Zebrały bardzo duże brawa, gdyż inscenizacja bardzo się wszystkim podobała.

Następnie dzieci sześcioletnie z grupy pani Barbary Klimek i Małgorzaty Przygońskiej wraz z opiekunkami zabrały ze sobą kukłę „Marzanny” i spacerem udały się do parku Gminnego w Malanowie, aby tam pożegnać zimę. Zgromadziły się przy oczku wodnym, śpiewały piosenki o zimie a na koniec buły świadkami utopienia „Marzanny”. Następnie udały się na polankę w parku, aby tam poszukać śladów nadchodzącej wiosny, kwitnące leszczyny, przebiśniegi, śpiew ptaków. Pani prezes Zofia Szczepaniak poinformowała dzieci o przygotowanej dla każdego dziecka niespodziance, które zostały ukryte w koszach w parku. Każde dziecko z niecierpliwością odnalazło swoją słodką paczkę z zajączkiem i jajkami. Dzieci były bardzo zadowolone i roześmiane. W ramach podziękowania dzieci wręczyły organizatorom własnoręcznie wykonane kolorowe jajka.

W imprezie wzięło udział 49-ro dzieci, 2 nauczycielki, 2 opiekunki. Pani dyrektor przedszkola Agnieszka Mozio serdecznie podziękowała Zarządowi Stowarzyszenia za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy dla dzieci.

Impreza została w całości sfinansowana ze środków własnych Stowarzyszenia.

Mrugas Marianna  

Galeria                


Pozostałe aktualności